frogum

Bagagerumsmatta i TPE för Audi A3 Sportback 8V HB 2013–2020 – Ej Quattro, med vanligt reservhjul – Frogum

Unika produktspecifikationer för just din bilmodell

Särskilda kriterier för att bildelen ska passa
Kampanj

I leverantörs lager,

Endast 2 kvar i lager
Totalt:

Exkl. moms

Totalt:

Exkl. moms

Jmf-pris:
  • Skräddarsydd passform med laserprecision för A3 8V 2013–2020
  • 3,5 cm hög kant håller spill och smuts säkert på plats
  • TPE av högsta kvalitet, flexibel och slitstark i många år
  • Enkel att rengöra och skyddar originalmattan effektivt
  • Kemikalieresistent yta som tål de flesta vätskor och medel
  • Lätt och flexibel design förenklar montering och hantering
  • Stilrent utseende som lyfter bilens interiör och bagage
  • Diskret vaniljarom ger fräsch känsla i bagageutrymmet

Produktbeskrivning

Bagagerumsmatta audi a3 sportback 8v hb 2013–2020 – skräddarsydd kvalitet och skydd

Bagagerumsmatta Audi A3 Sportback 8V 2013–2020 från Dryzone Frogum i slitstark TPE ger 100% passform, hög kant och halkskydd – innovation, prestanda och tryggt skydd.

Håll bagageutrymmet prydligt och skyddat, oavsett om det handlar om blöta stövlar, hundpäls, fritidsprylar eller byggmaterial. Den här skräddarsydda bagagerumsmattan är exakt lasermätt för Audi A3 Sportback 8V HB 2013–2020 (ej Quattro och med vanligt reservhjul), vilket ger en perfekt passform utan glipor. Den upphöjda 3,5 cm kanten runtom fångar upp spill och smuts, så att vätska stannar på mattan och inte sipprar ner i originalklädseln.

Tillverkad i TPE av hög kvalitet kombinerar mattan flexibilitet med robust skydd. Materialet är formstabilt i både kyla och värme, motståndskraftigt mot de flesta kemikalier och enkelt att rengöra – skölj av med vatten eller torka av på några sekunder. Den diskreta, halksäkra ytan håller lasten på plats och ger en snygg OEM-lik look som smälter in i bilens interiör. Som extra touch finns en mild vaniljdoft som neutraliserar oönskade lukter utan att ta över kupén.

  • Skräddarsydd 100% passform för Audi A3 Sportback 8V HB 2013–2020 (ej Quattro, med normalt reservhjul)
  • Upphöjd kant på 3,5 cm som effektivt fångar upp vätska, snö och smuts
  • Premium TPE: slitstark, flexibel och formstabil året runt
  • Halksäker yta som minskar att packning och hundbur glider
  • Snabb och enkel rengöring – skölj eller torka av på ett ögonblick
  • Motståndskraftig mot vanliga kemikalier och dagligt slitage

Resultatet i vardagen? Mindre städning, mer körglädje. Den exakta passformen gör att mattan ligger plant utan att vika sig eller skramla, och den robusta TPE-konstruktionen skyddar effektivt mot repor, smuts och fukt. Du slipper oroa dig för läckande matkassar, snöslask efter skidresan eller sand från strandutflykten. Samtidigt skyddar du originalmattan – något som både höjer komforten här och nu och hjälper till att bevara bilens andrahandsvärde.

Monteringen är lika enkel som idén: lyft ur, lägg i, klart. Den låga vikten gör hanteringen smidig, och när det är dags för rengöring är det bara att ta ut mattan och skölja av. Genomtänkt design möter pålitlig kvalitet – en kombination som känns lika trygg för familjer som för hundägare, pendlaren eller den aktiva friluftsfantasten.

Många förare lyfter fram den tysta, stabila känslan och hur den upphöjda kanten räddar bagageutrymmet vid oväntade spill. Sammantaget är det en lösning som balanserar innovation, funktion och snygg design – utan att kompromissa med prestanda i dagligt bruk.

Sammanfattning: en skräddarsydd bagagerumsmatta i TPE med 3,5 cm skyddskant, halksäker yta och kemikalieresistens. Den ger ett pålitligt, stilrent skydd som är lätt att hålla rent och som är byggt för att hålla. Passar Audi A3 Sportback 8V HB 2013–2020 (ej Quattro, med vanligt reservhjul).

Beställ idag och upplev Bagagerumsmatta Audi A3 Sportback 8V – maximalt skydd, smidig rengöring och långvarig kvalitet.