5.0

(1)

GAS Audio Power

I lager,

Totalt:

Exkl. moms

Totalt:

Exkl. moms

Final product price 1 252 kr 1 002 kr

Exkl. moms

Ingår i paket

GAS MAD PM1-64, 6.5 tums midbas
Bästsäljare
1 252 kr 1 002 kr

Exkl. moms

  • 8-pack med prisvärda, tåliga och snygga 6.5" midbasar
  • Grymt 8-pack med prisvärda midbasar från GAS
  • Passar utmärkt som grund till ett kaxigt SPL-bygge
  • Hög känslighet på 94 dB
  • Kon av förstärkt pressat papper och rejäl stålkorg
  • 60W RMS / 120W MAX
  • 4 Ohm
  • 100-12.000 Hz
  • Guldpläterade terminaler
  • Säljs i par
  • Ersättaren till GAS PSM6

Köp även till

GAS MAD A1-70.4, fyrkanaligt slutsteg
GAS MAD A1-70.4, fyrkanaligt slutsteg
1 078 kr 862 kr

Exkl. moms

GAS Audio Power
GAS Audio Power
496 kr 397 kr 626 kr 501 kr

Exkl. moms

Produktbeskrivning

8-pack GAS MAD PM1-64, 6,5-tums midbas

Här har vi ett fantastiskt 8-pack med 6,5-tums midbasar från GAS - prisvärda, hållbara och snygga! Dessa midbasar är perfekta för dig som vill skapa en imponerande SPL-byggnad. Du kan till exempel använda dem i ett framsystem med två midbasar per dörr eller fyra per dörr. Glöm inte att komplettera med minst ett par diskanter för bästa resultat.

GAS MAD PM1-64 är midbasarna för dig som vill ha högtalare som ger mycket ljud för pengarna. Dessa kaxiga midbasar har en hög känslighet på 94 dB, en tålig kon av förstärkt pressat papper och en rejäl stålkorg - allt till ett riktigt bra pris. Med en effektkapacitet på 60W RMS / 120W MAX, en impedans på 4 Ohm och en frekvensrespons på 100-12,000 Hz kan du förvänta dig kraftfullt och klart ljud från dessa högtalare. Dessutom har de guldpläterade terminaler för ökad hållbarhet. Midbasarna säljs i par och är ersättarna till de populära GAS PSM6-högtalarna.

Oavsett om du vill ha ett par PM1-64 med rätt slutsteg eller om du vill satsa på två eller fler par för att maximera ljudet, kommer dessa midbasar verkligen göra skillnad. Ju fler midbasar du använder, desto bättre och roligare kommer ljudupplevelsen bli. Tänk på att också lägga till diskanter för att få en bredare ljudbild med extra knäck! Vi rekommenderar starkt att använda PST14-diskanter som passar perfekt ihop med PM1-64.

Specifikationer:

  • VAS: 8.65 L
  • Qts: 1.10
  • Qes: 1.44
  • Qms: 7.78
  • Re: 3.63 Ohm
  • Fs: 112.12 Hz