Bass Habit Play SPL84, raggarplanka med 8" midbasar

I lager,

Totalt:

Exkl. moms

Totalt:

Exkl. moms

Jmf-pris:
  • Kaxig och färdigmonterad raggarplanka
  • 4 stycken 8" midbasar
  • 2 SPL-diskanter
  • Komplett raggarplanka med portad konstruktion
  • Ren rock & roll, i sann Bass Habit-anda
  • Galet högt ljud till ett bra pris
  • Impedans: 2x2 Ohm
  • 380W RMS/ 760W RMS
  • Frekvensomfång: 80 - 20.000 Hz
  • Känslighet: 97 dB
  • Dimensioner: 1080x236x216 mm
  • Lätt att installera i bilen
  • Perfekt tillsammans med baslåda för komplett lösning
  • 8" midbasar med kapabel ljudkvalitet
  • Högljudd och prisvärd SPL-diskant
  • Hög verkningsgrad för mer ljud

Köp även till

Bass Habit B-klistermärke 7x7cm, röd
Bass Habit B-klistermärke 7x7cm, röd
29 kr 23 kr

Exkl. moms

Produktbeskrivning

Bass Habit Play SPL84 - Den ultimata raggarplankan för högt ljud och rock & roll!

Släng in den i bilen, koppla till ett slutsteg och börja spela! Bass Habit Play SPL84 är den färdigmonterade raggarplankan som kommer att ge dig ett galet högt ljud till ett riktigt bra pris. Med fyra stycken 8" midbasar och 2 SPL-diskanter från Bass Habits kaxiga Play-serie är detta verkligen ren rock & roll, i sann Bass Habit-anda!

Funktioner och specifikationer

  • Portad konstruktion för optimal basåtergivning
  • 4 stycken 8" midbasar för kraftfullt ljud
  • 2 SPL-diskanter för brett och högt ljudspridning
  • 380W RMS/ 760W RMS för enastående prestanda
  • Frekvensomfång 80 - 20.000 Hz för att täcka hela ljudspektrumet
  • 97 dB känslighet för att ge dig högt ljud utan ansträngning
  • Dimensioner: 1080x236x216 mm för enkel installation

Varför välja en raggarplanka från Bass Habit?

En raggarplanka är den perfekta lösningen för dig som vill börja spela högt snabbt och enkelt. Dessa plankor blir alltmer populära och passar perfekt ihop med en baslåda för en komplett lösning som ger både härliga mängder bas och ett högt ljud.

8" midbasar från Bass Habit - SP200M

I Play SPL84 hittar du Bass Habits kaxiga 8" midbasar SP200M. Dessa högtalare är kapabla att producera hysteriska mängder ljud när de kopplas till rätt slutsteg. SP200M är storebror till säljsuccén SP165M och delar samma ljudkaraktär. Med en större konarea får du ett ännu bättre bottenregister. Dessa midbasar är prisvärda och högljudda - precis som det ska vara!

SPL-diskant från Bass Habit - SP25A

Bass Habits SP25A är en SPL-diskant som visar att det är möjligt att balansera prestanda och pris på bästa sätt. Denna horndiskant sprider ljudet brett, långt och högt och har en högre känslighet än många andra diskanter i samma prisklass. Detta innebär att du enklare får ut mer ljud i slutändan! SP25A är perfekt för ett kaxigt SPL-bygge eller som en del av en raggarplanka.

Med Bass Habit Play SPL84 får du en komplett raggarplanka med kaxiga 8" midbasar och SPL-diskanter som kommer att leverera ett galet högt ljud. Slå till nu och upplev ren rock & roll på vägarna!