Bass Habit
Din rabattkod kommer att tillämpas automatiskt när du handlar för 399 kr eller mer
Ej i lager
Exkl. moms
Prishistorik
- Tuff och kraftfull 6.5" midbas med ett stort ljud
- Större magnet och talspole för bättre kvalitet
- Högre känslighet och effekttålighet
- Frekvensomfång 100-10.000 Hz
- Imponerande 35mm stor horndiskant med hög känslighet (101 dB)
- Prisvärd och överdimensionerad horndiskant
- Kraftigt och kompakt 4-kanalssteg
- Stabilt i 1 Ohm per kanal
- Filtersystem upp till 6.000 Hz
- Anslutningar för 35mm2 strömkabel
Produktbeskrivning
Bass Habit SPL Elite SE165M & SP35H SPL-paket för medium applikationer.
Ett imponerande SPL-paket för exempelvis framdörrar eller raggarplankan. Bass Habit SPL Elite SE165M är en robust 6,5-tums midbas med en kraftfull ljudkvalitet. Elite-midbasarna skiljer sig från de populära modellerna i Play-serien på flera sätt. De har en större magnet och talspole, högre känslighet (och effekttålighet!), fasplugg för bättre kylning och mycket mer. Med rätt inställningar kommer SE165M överträffa det mesta i sin prisklass, och det kan vi garantera!
Midbassen är på 6,5 tum, har 150W RMS / 300W MAX effekt, 4 Ohm impedans och frekvensomfång på 100-10 000 Hz. Känsligheten ligger på 95 dB med en 1,75-tums talspole.
Bass Habit SPL Play SP35H är en imponerande 35 mm stor horndiskant som kommer att ge nytt liv åt ditt ljudsystem! Med en närmast osannolikt hög känslighet på 101 dB kommer den att tillföra rikligt med höga frekvenser till din raggarplanka eller SPL-bygge. Det är en prisvärd komponent för dig som har utrymme för en härligt överdimensionerad horndiskant. Den är 1,34 tum (35 mm) stor, har en 4 Ohm impedans, 1500-20 000 Hz frekvensomfång, och 75W RMS / 150W MAX effekt. Horndiskanten är tillverkad av ABS-plast, med en kon i PEI (Polyetherimid) och en kraftfull ferritmagnet.
Bass Habit SPL ELITE 550.4DF är en kraftfull, effektiv och kompakt 4-kanalssteg med förmågan att vara stabilt i hela 1 Ohm per kanal - något som är ovanligt för ett 4-kanalssteg! Detta extremt starka slutsteg öppnar upp för helt nya typer av installationer. De inbyggda filtren kan delas upp till hela 6 000 Hz, vilket gör att du kan använda tunga SPL-diskanter utan extra delningsfilter. Det har en effekt på 4x550W RMS vid 1 Ohm, hög- och lågpassfilter upp till 6 000 Hz, stabilitet på 1 Ohm per kanal och anslutningar för 35mm2 strömkabel.