Ledson

5.0

(1)

Ledson Orbix+ Duo - LED-ramp 21"

I lager,

Totalt:

Exkl. moms

Totalt:

Exkl. moms

Jmf-pris:
  • Flytande rörelse i positionsljusen
  • E-märkt enligt ECE R149
  • Drive-ljusbild för bättre syn
  • Välj mellan kallvit eller gul-orange belysning
  • Hög IP69K-klassning för säkrare körning
  • Aluminiumhölje med polykarbonatlins för snyggare utseende
  • Datorframtagna reflektorer för liknande ljusbild som combo

Köp även till

LED-rampshållare Orbix+ Duo 21" Ledson
LED-rampshållare Orbix+ Duo 21" Ledson
449 kr 359 kr

Exkl. moms

Ledningssats Connect 1x DT-4 Ledson
Ledningssats Connect 1x DT-4 Ledson
689 kr 551 kr

Exkl. moms

Produktbeskrivning

Upptäck Ledson Orbix+ Duo - en LED-ramp i formatet 21 tum

Med Orbix+ positionsljus får du en unik och flytande rörelse när ljuset sprider sig över rampen, för att sedan tändas upp. En dynamisk sekvens som verkligen kommer att få dig att sticka ut och ge ditt fordon en helt ny nivå av stil och utseende.

Denna ramp uppfyller E-märkning enligt ECE R149

Rampen har en Drive-ljusbild som optimerar ditt fordonets befintliga helljus och gör det både bredare och längre. Du kan även välja mellan modernt kallvitt eller en mer rå och iögonfallande gul-orange färg på ditt positionsljus.

Orbix+ erbjuder inte bara en enastående prestanda

Rampen har även en hög IP69K-klassning och är tillverkad med ett aluminiumhölje och en polykarbonatlins. Detta garanterar att du får både en säkrare körning och ett snyggare utseende, oavsett vilka utmaningar vägen har att erbjuda.

Med Driving Beam ljusbild (Drive)

Du får reflektorer som är utformade med hjälp av avancerad dator-teknik. De är skapade för att efterlikna och förstärka din bils befintliga strålkastare och ljus, vilket ger dig en ännu bättre synlighet och upplysning när du är ute på vägarna.

Produktvideo