Installationskit Mercedes CLS 05-10, Passivt system

Ej i lager

Jmf-pris:
  • Passar till Mercedes CLS 2005-2010 och E-klass 2002-2009
  • Komplett monteringslösning med dubbel-din monteringsram
  • CAN-Bus rattstyrningskontrollgränssnitt ingår
  • Anslutning med Quadlock (Fakra)
  • För bilar med passivt system (ej fiber) och Audio 20 huvudenhet
  • Kräver separat adapter för att fungera med rattstyrningen
  • Tillgängliga leadadaptrar: 820477, 820478, 820479, 701CTPIONEERLEAD

Produktbeskrivning

Installationskit för Mercedes CLS 05-10, Passivt system

Vårt installationskit är perfekt för att montera din stereo i en Mercedes CLS 2005-2010 med passivt system. Med detta kit får du en komplett lösning som inkluderar en dubbel-DIN-monteringsram, ett CAN-Bus rattstyrningskontrollgränssnitt och en Fakra antennadapter.

Huvudenheten som ingår är Audio 20 och passar bilar med passivt system. Anslutningen är Quadlock (Fakra), vilket gör det enkelt att koppla ihop din stereo med bilens befintliga kablage.

För att säkerställa att rattstyrningen fungerar som den ska, behöver du komplettera med en adapter som är specifik för märket på din stereoenhet. Adaptern gör att rattstyrningen blir bilmodellspecifik och fungerar smidigt med din stereo.

Vi erbjuder följande leadadaptrar som komplettering till detta installationskit:

Med vårt installationskit blir det enkelt och smidigt att installera din stereo i din Mercedes CLS. Du behöver inte längre oroa dig för komplicerade monteringsförfaranden eller kompatibilitetsproblem – vårt kit har allt du behöver för en sömlös och professionell installation.